Man-fre 08:00 - 18:00

Fingermat som imponerer

Fingermat er perfekt til enhver anledning, enten det er et uformelt selskap med venner, en elegant bursdagsfest eller et storslått bryllup. Med fingermat kan gjestene mingle fritt og nyte små, delikate retter uten å være bundet til et bord.

Sult Catering – tilpasset fingermat til din begivenhet

Sult Catering har lang erfaring med å skape uforglemmelige matopplevelser i Oslo og Bærum. Vi tilbyr et bredt utvalg av fingermat, alt fra klassiske kanapeer til spennende og innovative smakskombinasjoner.

Våre erfarne kokker bruker kun de beste råvarene og legger stor vekt på presentasjon. Vi kan skreddersy menyer etter dine ønsker og behov, enten du foretrekker en klassisk, moderne eller internasjonal stil.

Noen ideer til fingermat fra Sult:

  • Mini-burgere: Saftige mini-burgere med ulike fyll, som for eksempel klassisk med ost og bacon, eller mer spennende varianter med pulled pork eller vegetarbiff.
  • Tapas: Et variert utvalg av spanske tapasretter, som patatas bravas, albondigas, chorizo og manchego ost.
  • Sushi: Fersk og delikat sushi, laget med de beste råvarene.
  • Smørbrød: Klassiske smørbrød med et moderne preg, med spennende pålegg som roastbiff, laks og reker.
  • Frukt og grønt: Fargerike og friske frukt- og grønnsaksspyd, perfekt som et lett og sunt alternativ.

Fordeler med fingermat:

  • Sosialt: Gjestene kan mingle fritt og prate mens de nyter maten.
  • Praktisk: Ingen behov for bestikk eller tallerkener.
  • Variert: Mulighet for å tilby et bredt utvalg av smaker og retter.
  • Elegant: Fingermat kan presenteres på en vakker og appetittvekkende måte.

Kontakt Sult Catering for en uforpliktende samtale

Ønsker du å imponere dine gjester med utsøkt fingermat? Ta kontakt med Sult Catering i dag for en uforpliktende samtale. Vi hjelper deg med å sette sammen en meny som passer perfekt til ditt arrangement.

Baard Overgaard Hansen er en erfaren markedsfører basert i Oslo, Norge. Han har omfattende ekspertise innen markedsføring fra Japan Photo, Pixum, Findus og Sult. Han arbeider nå som markedssjef for Sult, som siden starten i 1996 har tilbudt selskapslokaler for bryllup, sommerfest, kickoff, konferanser, dåp, og navnefester. Sult driver også Park 29 restaurant.